Bu bölüm sanırım sitemi yaparken en zorlandığım bölüm. Bu sayfaya genelde hazır olan metinleri girdiğim için – ki genelde kurumsal yazılar – burada kendimi tanıtmak beni baya bir zorladı.

Efendim doğumdan başlayacak olursak; bendeniz 1990 yılında Sakarya’nın Türkçaybaşı Köyü’nde ailemin ikinci çocuğu olarak dünyaya “merhaba” dedim. (Hello world :)). Küçüklüğüme dair pek anım olduğunu iddia edemeyeceğim.İlkokulu Sakarya’nın merkezinde bulunan ismini Sakaryamızın kurtuluş gününden alan 21 Haziran İlköğretim Okulu’nda okudum. Tabi okurken Türkiyemizi derinden etkileyen 17 Ağustos Depremi’ni yaşadık. İlkokuldan sonra kalıcı konutlar civarında olan Sakarya Lisesi’nde lise eğitimime başladım. Aslında ne olduysa bu lise çağımda oldu. İnternet kafelerde takılırken şu güzelim web dünyasıyla tanıştım. Tanışmama da Mynet’in Mysite servisi vesile oldu. İlk olarak da servisçimizin sitesini yaptım. Lise bitti ilk sene üniversiteye giremedik tabi.

Okul bitti iş hayatı başladı bu sefer de. Yerel bir gazete olan Bizim Sakarya Gazetesi’nde çalışmaya başladım. Çalıştığım süre içerisinde de web konusunda kendimi geliştirdim. Gazeteyi 2 yıl hizmet verdikten sonra maddi sıkıntılar yüzünden bırakmak zorunda kaldım.

Gazeteden sonra ise şuan hala çalışmakta olduğum Firstgate’e transfer oldum. Burada ise hayatımda dönüm noktası oldu diyebilirim. Web yazılımı tam anlamıyla burada öğrendim diyebilirim. Asp.net teknolojisiyle burada tanışarak CSS ile bağımız kopmayacak derecede bağlandı. Tabanı sağlam oluşturduktan sonra üzerine sürekli yeni bilgiler doldurarak gelişime devam ettim.

Burada çalışırken 3. kez girdiğim üniversite sınavını kendimce iyi sayılan bir puanla geçerek Sakarya Üniversite Jeofizik Mühendisliği’ni kazandım. Hem Firstgate’de hizmet vermekteyken, hem de Sakarya Üniversitesi’nde eğitimimi zor da olsa bitirdim. Üniversite eğitimi bitmesi ile işime devam ettim. Daha sonra vatani görevimi yapmak üzere işi bıraktım. Acemi birliği Sivas 5. Piyade Er Eğitim Tugayı, usta birliği de Tokat 48. Piyade Eğitim Alayı olmak üzere askerliğimi yerine getirdim. Askerlik dönüşü de kendi şirketim olan Yuxek İnternet Teknolojileri’ni kurdum.

Şu sıralarda ise gözbebeğim olan Yuxek’te gece gündüz çalışmaya devam ederken kendime de zaman ayırmaya çalışıyorum. Zaman ayırdıkça uyumaya çalışıyorum. İşten sonra arkadaşlarımla vakit geçirmeyi seviyorum. İçilen çay eşliğinde -ki çay önemli- sohbete bayılıyorum.

Bu arada adım Kadri olmasına rağmen neden Kadrius dendiğini sık sık soranlar oluyor. Herkesin sonuçta kullandığı bir takma adı (nickname) vardır. İnternet kafelerde takılırken bir takma ad ihtiyacı doğmuştu. İlk başlarda Mr.X olarak belirlediğim takma daha sonra dönemin popüler filmi olan Matrix’deki Morpheus karakterinden etkilenmem dolayı Mr. Kadrius olmuştur. En son olarak da Mr. bölümü düşerek sadece Kadrius kalmıştır elimizde. Yani sizin anlayacağınız tamamıyla uydurmaca bir takma isimdir. Ama çevremdeki insanların beni Kadrius diye bilmesi, çağırması hoşuma gidiyor…